Język angielski młodzież i dorośli

Kursy przeznaczone są dla osób rozpoczynających naukę języka i dla osób, które chcą rozwijać umiejętności językowe od poziomu A1 do C1

  • nauka języka ogólnego
  • przygotowanie do egzaminu ośmioklasisty i maturalnego
  • zajęcia 2 x 60 lub  2 x 90 minut w tygodniu
  • ilość osób w grupie 5-6  lub zajęcia indywidualne
  • dobór grup językowych (kryterium: znajomość języka i wiek kursanta)

Co Nas wyróżnia:

  • doświadczenie w nauczaniu metodą bezpośrednią
  • doświadczona kadra lektorska
  • bezpłatny dostęp do platformy internetowej
  • prowadzimy kursy grupowe i indywidualne
  • małe grupy

Kursy dla grup dorosłych prowadzimy metodą bezpośrednią ( Direct Method )

Kurs języka angielskiego dla młodzieży

W szkole języków obcych Barbados oferujemy kompleksowo przygotowane kursy języka angielskiego dla młodzieży w wielu 13 – 16 lat. Przygotowuje uczniów do egzaminu Cambridge oraz egzaminu ósmoklasisty. W trakcie zajęć ćwiczone są wszystkie kompetencje językowe, które weryfikują egzaminy, a także umiejętności komunikowania się w języku obcym w codziennych sytuacjach. Zapewniamy intensywny kontakt z językiem, a w trakcie lekcji korzystamy z elementów atrakcyjnych oraz ciekawych dla współczesnej młodzieży. Nasi uczniowie rozwijają wszystkie umiejętności językowe z przyjemnością. Rozwijamy w młodzieży autonomię – umiejętności samodzielnego uczenia się języka angielskiego i przejmowania odpowiedzialności za ten proces. W trakcie zajęć wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały dydaktyczne, dzięki którym lekcje są ciekawe i dopasowane do potrzeb nastolatków.

Język angielski dla młodzieży metodą Callana – na czym polega?

Podstawą metody Callana w kursie językowym jest to, że młodzież mówi i słucha czterokrotnie więcej w trakcie zajęć, niż stosując każdą inną formę języka. W związku z tym uczy się czterokrotnie krótszym czasie, niż jest to możliwe przy innych technikach. Zgodnie z badaniami Uniwersytetu Cambridge przeciętny uczeń uczący się języka angielskiego w szkole potrzebuje 350 godzin nauki, aby osiągnąć poziom egzaminu Cambridge Preliminary. Metoda Callana pozwala osiągać ten poziom po ok. 80 godzinach. Do osiągnięcia poziomu egzaminu Cambridge potrzeba ok. 160 godzin. Jest to więc czterokrotnie krótszy czas. Technika Callana zachowuje naturalne 4 etapy, których prawidłowo zachowana kolejność ma ogromne znaczenie a nauce obcego języka. Zamiast tracić czas na przepisywanie słówek z tablicy, student najpierw słyszy nowe słówko gdy wymawia je lektor, potem sam je wymawia, odpowiadając na pytanie lektora, a następnie poznaje jego pisownię w trakcie czytania, aż w końcu uczy się je pisać w trakcie dyktand.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursu języka angielskiego dla młodzieży w wieku 13 – 16 lat. W szkole języków obcych Barbados gwarantujemy miłą atmosferę, która sprzyja skupieniu i nauce.