Kurs języka francuskiego dla dorosłych – Francais Direct Method

Kurs języka francuskiego dla dorosłych – Francais Direct Method 

Nasze kursy przeznaczone są dla osób rozpoczynających naukę języka i dla osób , które chcą rozwijać umiejętności językowe od poziomu A1 do C1

Metoda bezpośrednia pozwala uczyć się w praktyczny i atrakcyjny sposób tego,  co w nauce języka  jest niezbędne i najważniejsze: mówienie i rozumienie ze słuchu. Słuchacze ćwiczą również  czytanie i pisanie. Oczywiście nie zabraknie przydatnych zagadnień gramatycznych. 

Lektor mówi tylko w języku obcym w naturalnym tempie: słowa, nazwy, wyrażenia i od razu ćwiczy je w praktyce.

Kurs pozwala w krótkim czasie osiągnąć umiejętności porozumiewania się  w co w krótkim czasie przyniesie stały i widoczny postęp.

Co Nas wyróżnia:

 • doświadczenie w nauczaniu metodą bezpośrednią
 • doświadczona kadra lektorska
 • bezpłatny dostęp do platformy internetowej
 • prowadzimy kursy grupowe i indywidualne
 • małe grupy

Kurs języka francuskiego dla dzieci ze szkoły podstawowej

Nauka ma na celu wykształcenie zdolności swobodnego komunikowania się w sytuacjach dostosowanych do potrzeb i zainteresowań dzieci w tym wieku.

Nasi lektorzy mają  doświadczenie i potrafią sprawić, że nauka staje się zabawą. Wykorzystują w tym celu liczne gry, ćwiczenia i rozmaite zabawy.

Rozwijamy w dzieciach umiejętności związane ze słuchaniem, czytaniem, pisaniem  równocześnie rozszerzając ich kompetencje gramatyczne.

Francuski metodą Callana we Wrocławiu

W naszej szkole języków obcych Barbados oferujemy francuski metodą Callana – czyli bezpośrednią. Technika ta opiera się na założeniu, że nauka przebiega według takiego samego wzorca, jak u dzieci poznających swój język ojczysty. Pierwszą umiejętnością jest więc słuchanie, następną mówienie, a na końcu przechodzi się do pisania. Gramatykę wprowadza się przez indukcję polegającą na tym, że uczniowie nie poznają żadnych zasad teoretycznych związanych ze stosowaniem danych konstrukcji. Zamiast tego, na podstawie tego, co się słyszy i powtarza, intuicyjnie zaczyna się rozumieć, jak dane konstrukcje są używane.

Francuski metodą Callana – jak przebiega nauka?

Lekcje na kursie francuskiego metodą Callana nieco różnią się od tego, co można spotkać w metodzie komunikatywnej. Nauczyciel zadaje szybko pytanie, na które uczeń powinien odpowiedzieć bez wahania, dokładnie takimi słowami, jak w podręczniku. Zajęcia rozpoczyna szybkie powtórzenie materiału z poprzedniej lekcji, następnie przechodzi się do właściwej nauki – pytań i odpowiedzi. Metodę Callana wyróżnia przede wszystkim:

 • Tempo – nauczyciele mówią pół raza szybciej (200 słów na sekundę),
 • Zastosowanie języka polskiego w minimalnej ilości, która nie przekracza 10%,
 • Zdania wypowiadane przez ucznia, które są identyczne ze wzorem – każdy błąd jest szybko korygowany przez nauczyciela,
 • Brak ćwiczeń gramatycznych,
 • Czarno-biały podręcznik,
 • Zastosowanie niewielkie odsetku zajęć z nauki czytania i pisania.

Metoda Callana – jakie ma zalety?

Kursy francuskiego metodą Callana pozwalają pokonać barierę językową. To największa korzyść, która wynika z szybkiego tempa i gotowych modeli odpowiedzi. Dzięki temu nawet najbardziej nieśmiałe osoby przyzwyczajają się do mówienia po francusku i „rozgadują się”. Metoda Callana jest więc świetnym punktem wyjścia do dalszej nauki w przypadku blokady językowej. Technik ta wymaga zapamiętania sporej ilości słów i wyrażeń w zdaniach. Setki, a nawet tysiące powtórzeń mocno zapadają w pamięć, dzięki czemu bez problemu przypomni się je sobie, gdy będą potrzebne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursu francuskiego metodą Callana, który prowadzimy w szkole językowej Barbados.

Ceny orientacyjne :

Ilość godzinIlość osóbSemestralny kosztOpłata ratalna
Klasy I – III (30 lekcji)
2 x 45 min
2-3
4-8
960 zł
880 zł
3
Klasy IV – VIII
1 x 60 min ( 15 spotkań )

Klasy IV – VIII
2 x 60 min
(30 spotkań)
2-3


4-8
50 zł od osoby


900zł
opłata semestralna 3 raty

opłata semestralna 3 raty
zajęcia indywidualne
lektor polski
1 x po 60 min
2 x po 60 min
od 85 zł*
od 80 zł
miesięczna lub semestralna
Native speaker1 x 60 minod 100 zł* – 130złmiesięcznaa